Yarış Mevsimi Başladı

15/04/2016

Yarış Dolu Bir 30 Güne Giriyoruz…

beach2

Antalya Runatolia 2016 sonrası Ülkemiz koşu camiasında hayli tanınan yarışlar arka arkaya gelmeye başladı. Bu koşu mevsimi; Bodrum Global Run 10 km, Vodafone İstanbul 10 km derken, sonrasında da rotayı New Balance Bozcaada 10 km yarışına çeviriyorum. Her 3 yarışın da kendine göre zorlukları ve mutlulukları var.

17.04.2016 Pazar günü yapılacak olan Bodrum Global 3; gerek sert zemin, gerekse şehir içi koşu ve belli belirsiz ama koşucunun hızını etkileyen küçük tepeciklerle yarışı zorluyor. Yarış, 5K mesafesinden oluşan bir turun, 2 defa koşulması ile tamamlanmaktadır. Bu yarışa ilk 2015’de katıldım ve onu benim için önemli kılan en önemli sebep ise; Bodrum’lu olmam. AYP solutions, Antremanyap tarafından çok iyi planlanmış olan bu organizasyon; 16.4 Cumartesi günü başlayarak, değişik koşu etkinlikleri ile 17.04 Pazar günü ödül töreni sonrasına kadar devam etmektedir.

24.04.2016 tarihinde ilk kez katılacağım Vodafone İstanbul Yarımaratonu ise parkuru ile tanınmış. Ülkemizin ve İstanbul’un tanıtımında büyük rol oynayan Maraton Parkuru; tarihi güzelliklerinin yanı sıra dünyanın en hızlı yarışlarından biri olması sebebiyle de koşucuların ilgisini çekiyor. Bu yarışa ilişkin ipuçlarımı seneye aktarabileceğim.

New Balance Bozcaada yarışına ilk kez 2015 de katıldım. Parkurun zorluğu, yokuşları, ve özellikle de havanın sıcak olması ilk aklıma gelen hususlar.  Bunun dışında çok önceden kalacak bir yer ayarlanmadıysa, son dakika arayışları caresiz kalabiliyor. Gerek mükemmel organizasyon ve gerekse Bozcaada dogası, yarıştan sonra insanın aklında tatlı bir seyahat gibi kalıveriyor. Yarış tarihi; 14.05.2016 Cumartesi.

Yarışlara katılacak sporcu dostlarıma başarılar dilerken, görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın diyorum…

 

 

tr_TRTurkish