Bozcaada Bayanlar Genel 3.cüsü

16/05/2016

Bozcaada Yarı Maratonu ve 10km

bozcaada çıkışta 2
Bozcaada Çıkış Anı

Çanakkale’de bu yıl 6’ncısı düzenlenen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Koşusu, yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Geçen sene de katıldığım bu aktivite, güçlü organizasyonu, aşırı sıcağı, gerçekten hayli zor olan parkuru (Allah 21K koşan arkadaşlara kolaylıklar versin), yapılan koşu muhabbetleri ile yine aklımda önemli bir yer bıraktı. Bozcaada’nın o kendine has atmosferi beni zaten hep mutlu etmiştir. Bu yıl Milli Atlet ablam ve arkadaşım Rahime Kolay‘ın da büyük destekleri olunca, koşmak hem bir zevk ve hem de mutlaka ilk 3’e girmem gerek duygusuna dönüştü.

bozcaada kürsüde 3
Bozcaada Kürsüde: Milli Atletler Yeliz Kurt 1.ci Rahime Kolay 2.ci, ben 3.cü

Sonunda 10km parkurunu, bayanlar genel klasmanında 3.cü bitirerek hem geçen seneye göre derecemi 3dk iyişletirdim, hem bu güçlü parkurdan galip çıkmanın mutluluğunu yaşadım, ve hem de Rahime Kolay ile aynı kürsüyü paylaştım. Rahime’nin desteğini asla unutmayacağım. Böyle güçlü bir milli atletin yanınızda olduğunu hissetmek insana inanılmaz güç veriyor.

Böylece yarış sezonu sonuna geldik. 2 ay önceki yarış sezonu başladı yazımda bahsettiğim 3 yarışıda tamamladık. Bodrum Global de Yaş Kategorisinde 2.cilik, İstanbul Vodafone Yarımaratonu; Çeyrek Maratonda Bayanlar Genel Klasmanda 2.cilik, ve nihayet Bozcaada Bayanlar Genel Klasman’da da 3.cülük.

Yine 15 Mayıs 2016 Pazar günü düzenlenen 19 Mayıs Yol Koşusu 10km-İzmir’de de bu yılın en iyi kişisel derecesini yaptım.

Yeni bir yarış sezonunda tekrar buluşana kadar, şimdi antrenmanlara devammm…

tr_TRTurkish