AYAKKABILARIM

29/08/2016

İLK YARI YIL NE GİYDİM

Newton Distance Elite: Hafif ve parmak ucundan koşmaya sizi çeken ve böylelikle topuklara yük binişini azaltan, ya da koşarken yere topuktan basmaya alışmış olanları bu huylarından vazgeçiren bir tempo/yarış ayakkabısı. 176gr ağırlığı ile inanılmaz hafif. Önde bulunan dört adet lug (öne çekmeyi sağlayan tırnaklar) ile hızlanmanıza katkı sağlıyor. Yol yarışlarında son derece sağlam, kullanışlı ve işe yarar diyebilirim.  Ülkemizde satılmıyor. Yurtdışından temin edebilirsiniz.  shoes

Adidas Ultra Boost: Köpüklü ve rahat basışı ile kolay/uzun ve tempo koşular için son derece ideal. Sağlam bir ayakkabı ve toplam 900km kadar kullanılabilir diye söyleniyor. 300gr ağırlığı var ve bir tür antrenman ayakkabısı diyebiliriz. Topuk ve parmak ucu ara fark yüksekliği (heel drop) 10mm kadar. Bu özelliği ile son derece köpüklü bir ayakkabı.  Asfalt ve sert zeminler için ideal. Ayağı kavraması da çok iyi ve sağlam bir basış hissi var.  Ülkemizde satılıyor.

New Balance Fresh Foam Zante v2: Her ne kadar eski versiyon Foam Zante v1’i biraz aratsa da, şu an için yol, tempo, hız koşuları ve günlük antrenmanlar için çok iyi bir ayakkabı. Köpükleme sistemi çok fazla değil ve ayağın orta kısmında hafif bir sıkışıklık hissi veriyor. Yani çok çok yumuşak değil ve topuktan değil de sanki parmak ucu tarafında bir köpükleme varmış gibi. Hafif, koşuya yanıt veren, sağlam bir ayakkabı. Topuk ve parmak ucu ara fark yüksekliği (heel drop) 6mm, ağırlık: 205gr. Oldum olası New Balance kullanmayı severim ve hatta NB 1080 stability versiyonunu da aldım. Ülkemizde satılıyor.

tr_TRTurkish