BozcaAda 10km: Bayanlar Genel 3.cü

15/05/2017

BozcaAda Parkurunu #KoşanBilir

Türkiye’nin dört bir yanından gelen amatör ve profesyonel sporcular ile, bu yıl 7.’cisi düzenlenen New Balance Bozcaada 10K Koşusu ve Yarı Maratonu için bir araya geldik. Bozcaada’nın zorlu parkurunda geçen koşuda; kelimenin tam anlamıyla SICAK hava ve RÜZGAR bizi teslim aldı.  Üstüne yokuşlu ve zorlu parkurda eklenince, ayılanlar bayılanlar ve yarışı bırakanlar derken, kişisel derecelerimiz oldukça etkilendi.

Ama Bozcaada bu, gelirken de giderken de parkurun zorluğunu bilenlerdeniz. Bozcaada da derece iyileştirmek demek o vakte kadar yapılan çalışmalar “allaha şükür” meyvesini vermiş, ya da ne kadar çalışırsanız çalışın; “şanssızlık sadece o gün için kapıyı çalmış” şeklinde düşünüldüğünden ki her iki kategoride de çok arkadaşımız vardı, biz daha çok eglenmeye ve mutlu bir gün geçirmeye odaklandık.

Herşey bir yana, eğlenenler, gruplar, mükemmel organizasyon, Bozcaada koşusunu insanın ağzında bir bal tadı bırakan şekle sokuyor. Ve bir sonraki yıl yine tıpış tıpış koşunun yolunu tutuyoruz. Ne yardan ne serden yani..Bende bu sene 10km koşusu bayanlar kategorisinde 3.cü gelerek, mutluluğumu perçinledim. Seneye görüşmek üzere..

tr_TRTurkish