Benhur Oncel’s Aquarunning’e Bir Üyelik Uzaklıktasınız.

İlkbahar Yarışlarım

health-coaching-service-icon-02
Yarışlar

İlkbahar Yarışlarım

Bu yıl Amerikalı Koçum bana bir hedef koydu ve o hedefi gerçekleştirmeden de yarışlara katılmamı engelledi. Şimdi diyeceksiniz ki, yarışmak tecrübeyi arttırır. Yarışlara katılmak hataları düzeltir..Hepsi doğru. Antrenörüm ise olaya şöyle yaklaşıyor. İyi koşarsan moral olur, kötü koşarsan ders çıkarmakla birlikte biraz hayal kırıklığı da olur. Antremanlarda geçilemeyen dereceler yarışlUntitledarda geçilebilir de geçilemeyebilirde. Ben ne istiyorum: Tabii ki geçmek istiyorum. Geçemez isem üzülür müyüm? Evet. O halde çalışmaya devam..

Herşey yolunda giderse ak kara çalışmalarım sonunda belli olacak. Bu arada 10km için gerekli olan interval 3200m+1600m+3200m, 6x1600m, 6x1000m  3x800m çalışmalarımı  yaptım. İlerleyen haftalarda da 2000m, 3000m, ve 5000m çalışmalarımı da yapacağım. Bunlar geçilince deneme yarışına izin veriliyor, deneme yarışı geçilince de esas yarışlara izin veriliyor. Hoca bu ne derse o:))

İnşallah deneme yarışını da başarıyla geçersem; önce ilk durak Vodafone İstanbul Çeyrek Maratonu. Sonra Bozcaada New Balance 10Km ve nihayetinde İzmir 19 Mayıs Yol Koşusu 10Km. Wings For Life İzmir de de antrenmanımı yapmayı düşünüyorum.

Yazın çalışmalar devam ederken, asıl yarışlar sonbaharda olacak diye umut ediyorum.